گزارش مذكور موسيقي‌هاي پخش شده در شبكه‌هاي يك، دو، سه، پنج و نسيم را در بازه زماني ۲۵ تا ۲۷ دي‌ماه مورد تحلیل محتوا قرار داده است. طبق يافته‌ها ۷۷ درصد از موسيقي‌هاي بررسي شده داراي سبك پاپ مي‌باشند که اين موضوع نشان از غلبه موسیقی پاپ در سيما داشته و وضعیت کاملاً مشابهی با گزارش پیشین را نشان می‌دهد. این در حالیست که ظرفيت بالای موسیقی سنتی ایرانی و همچنین وجود خوانندگان توانمند و پراقبال این سبک موسیقیایی در کشور، مورد بي‌توجهي قرار گرفته است.
نزدیک به ۸۰ درصد از موسیقی­‌ها در سیمای جمهوری اسلامی، به موسیقی باکلام اختصاص یافته و موسیقی بی­کلام، جایگاه اندکی را در کنداکتور سیما دارد. حال آن که می‌­توان بیش از این از پتانسیل موجود در موسیقی‌های بی­کلام بهره برد. موسیقی در سیما در بازه مورد بررسي، کاملاً تحت تأثیر نزدیکی به ایام دهه فجر  قرار داشته است. مقوله­ های «پيروزي و سربلندي نظام جمهوري اسلامي ايران» و «استمرار روحيه انقلابي و اتحاد مردم مقابل دشمن»، بیش از مقولات دیگر، در موسیقی‌های پخش­ شده در سیما بازنمایی شده‌اند. بعد از آن‌ها «آموزه‌­های اخلاق فردی و اجتماعی» و «بيان زيبايي‌هاي عشق‌ورزي و دعوت به آن» بیشتر بازنمایی شده­‌اند. موسیقی، در انحصار خوانندگان جدید است؛ چنان که در بخش مربوط به سبک موسیقی نیز تکیه صرف سیما بر سبک «پاپ»، مؤید همین مسئله مي‌باشد.
شبکه یک و نسیم، بیش از ساير شبكه‌هاي مورد بررسي به گونه‌هاي «احساسی»، «عاشقانه» و «برانگیزاننده» پرداخته ­اند. حال آن که در شبکه­ های دو، سه و پنج، ژانر «حماسی» در صدر قرار داشته است. این­ها درحالیست که در گزارش پیشین، ژانرهای «عاشقانه» و «احساسی» بیش از همه ژانرهای دیگر فراواني داشت.